Horoscope  
Astrologia
Spotkania
Postacie polskiej astrologii
Biuletyn astrologiczny
Program astrologiczny Urania
Symbole astrologiczne
Horoskop
   Horoskop tygodniowy
   Nowe horoskopy
   Zegar
   Tranzyty
Słownik
System domów
Galeria Szem'a
Katalog stron
Bibliografia
Astrologia > Horoskop > 2012 > Skorpion


Skorpion w roku 2012

Autorka: Agnieszka

Początek roku będzie całkiem niezły, choć dość pracowity. Będziecie miały wszystko dopięte na ostatni guzik i zbierzecie plony wcześniejszych działań. Pod względem towarzyskim i uczuciowym będzie bardzo sympatycznie, a w związku partnerskim przypływ romantyzmu. Od połowy lutego do połowy marca Słońce korzystnie zadziała na waszą karierę. Będziecie mogły trochę wrzucić na luz, a sprawy zawodowe i tak będą układać się po waszej myśli. Do polowy roku wpływ Jowisza może działać na Was trochę rozleniwiająco, będzie Wam dość trudno zebrać się do roboty. Niestety, jeśli chcecie osiągnąć swoje cele trzeba będzie się sprężyć. Jowisz też będzie stwarzał okazje i możliwości do rozwoju, ale nie zawsze będzie się dało wykorzystać to, co zaoferuje Wam los. Możliwe, że trzeba będzie zrealizować coś kosztem czegoś. Nie będą to dary, które Was usatysfakcjonują w 100 %.

Marzec i polowa kwietnia mogą być trochę stresujące w pracy, bo możliwe, że przybędzie Wam obowiązków i będziecie nieco nerwowe. Pod koniec sierpnia, cały wrzesień i początek października Mars w Skorpionie przyniesie Wam spory zastrzyk energii, ale też zniecierpliwienia. Możecie w tym czasie być trochę porywcze, nastawione awanturniczo i wojowniczo, dlatego wskazana jest ostrożność i dyplomacja. Uważajcie, żeby nie zranić bliskich Wam osób, powściągnijcie sarkazm i złośliwe komentarze, bo w tym czasie mogą Wam przynieść niezbyt dobre skutki.

Od 6 września Saturn zmieni znak i zacznie swój pobyt w Skorpionie. Z jednej strony może Was to trochę przytłoczyć, ale z drugiej takie położenie Saturna będzie sprzyjać koncentracji energii na długofalowych celach. Tylko uważajcie na zdrowie, bo jego stan może się nieco pogorszyć. Zwłaszcza grożą Wam przeziębienia, dlatego dbajcie o dietę i odpowiedni wypoczynek. Choć Saturn sprzyja ciężkiej pracy, to nie popadajcie w pracoholizm, bo może się to odbić bardzo negatywnie na waszej kondycji. Saturn będzie też sprzyjał gromadzeniu dóbr materialnych i w ogóle koncentracji zasobów, ale nie obejdzie się bez wysiłku i być może trzeba będzie wielu wyrzeczeń, żeby osiągnąć cel. Zatem ostatni kwartał tego roku może przynieść zarówno dużo wyzwań jak i skupianie wysiłków i energii. Cokolwiek by się nie działo, na pewno odczujecie powagę sytuacji.

Ten czas będzie też czasem rozrachunku za przeszłość. I jeśli wcześniej popełniłyście błędy, to teraz wrócą one do Was i trzeba będzie się uporać z konsekwencjami swoich wcześniejszych działań. Jedno jest pewne, będziecie musiały dać z siebie wszystko, bo nie ma nawet mowy o tym, że uda się Wam praca, w którą nie włożycie całego wysiłku. Wszyscy ci którzy ciężko i wytrwale pracowali, będą mogli liczyć na korzystny obrót sytuacji. Baczcie uważnie na swoją konkurencję, bo może Wam deptać po piętach, ale właśnie teraz uda się Wam ją wyeliminować i uzyskać ogromną przewagę. Z drugiej strony jeśli nie dopełniłyście swoich obowiązków, to nadchodzi dla Was dość trudny okres, bo trzeba będzie uporać się z przeciwnościami losu. Dlatego sprawy partnerstwa zejdą trochę na dalszy plan i będziecie się koncentrować na pracy, życiu zawodowym i wspinaczce na szczyty kariery. Ale to nie znaczy, że powinnyście zaniedbywać partnera. Pamiętajcie też o tym, że w życiu liczą się nie tylko pieniądze.Program astrologiczny Urania