Astrology Software  
Astrologia
Spotkania
Program astrologiczny Urania
Biuletyn astrologiczny
Postacie polskiej astrologii
Symbole astrologiczne
Horoskop
Słownik
System domów
Galeria Szem'a
Katalog stron
Bibliografia

Program astrologiczny

Profesjonalny program astrologiczny
dla wszystkichNowości i pliki do pobrania

Urania Trial v.1.140 (do 21.09.2024) + darmowa Lite 1.93

- przedłużenie trial-a

Instalator:

Plik instalatora wersji testowej Uranii 1.140 (rozmiar: ~29,6 MB=31035906 B)

Opublikowane: 2024-05-11.


Urania Trial v.1.139 (do 10.05.2024) + darmowa Lite 1.93

- przedłużenie trial-a

Opublikowane: 2024-01-28.


Historia zmian w Uranii


Ważne! Przeczytaj zanim zainstalujesz aktualizacje lub nowszą wersję!!

Wszystkich posiadaczy starszych wersji Uranii prosimy o wykonanie kopii zapasowej swojej bazy danych - podkatalogu "Osoby" - przed instalacją nowszej wersji.

Program instalacyjny domyślnie pozostawia te pliki na swoich miejscach, ale na wypadek nieprzewidywalnych zdarzeń w czasie instalacji zawsze należy wykonać kopię zapasową bazy. Zalecamy także okresowe wykonywanie kopii zapasowych bazy - na wszelki wypadek, bo np. wyłączenie prądu w czasie operacji zapisu na dysk w lokalnej bazie danych (pliki "Paradox") może spowodować czasami uszkodzenie indeksów, a nawet samego pliku ".db".

W celu zaktualizowania formatu bazy z poprzednich wersji Uranii, po zainstalowaniu programu, a przed rozpoczęciem pracy, proszę uruchomić program "dbconv.exe" z katalogu w którym znajduje się plik "Urania.exe"/"UraniaLt.exe" (ścieżka do katalogu Uranii domyślnie to "C:/AstroSfera/Urania[...]/dbconv.exe", gdzie "[...]" to np. "Lite", "Trial"). W starszych wersjach programu było to "C:\Program Files\AstroSfera\Urania[...]". W przypadku bazy ze starszej wersji programu zabieg ten aktualizuje bazę do obecnej wersji, dodając nowe pola i przebudowując indeksy. W przypadku problemów podczas tej operacji proszę zrestartować komputer, i program "dbconv.exe" uruchomić przed uruchomieniem Uranii i innych programów korzystających z biblioteki BDE Borlanda.

Gdy na komputerze wcześniej była już zainstalowana Urania (lite/trial/komercyjna) i po zakończeniu instalacji nie wyswietlają się symbole, proszę zrestartować komputer. Jeśli to nie pomogło (font nie zainstaluje się poprawnie) i zamiast symboli astrologicznych dalej są litery lub brak symboli, należy wykonać kopię bazy, zrestartować komputer, odinstalować Uranię, a następnie zainstalować jej najnowszą wersję. Jeśli to dalej nie pomaga, to należy przejść do "Panel sterowania->Czcionki" w Windows, i ręcznie usunąć te czcionki, których nazwa zaczyna się na "Uranium...", a następnie ręcznie dodać je z katalogu "C:\AstroSfera\Urania[...]\Fonts\".


Opis programu

Urania oferuje szeroki zestaw funkcji do obliczania i prezentacji horoskopów potrzebnych przy interpretacji horoskopu. M.in. są to pojedyncze i wielokrotne koncetryczne koła (do 5 kół), kosmogram kontaktowy (od 2 do 25 składowych horoskopów), porównawczy (horoskop partnerski), szeroki zestaw list tranzyów, progresji i dyrekcji, listy progresji i dyrekcji porównawczych, graficzne wykresy pokazujące okresy pobytu planet tranzytujących w orbie, astrokartografia urodzeniowa oraz dynamiczne linie planet tranzytów i progresji na mapie (w koniunkcji z Asc i mc, i/lub na horyzoncie i w zenicie), figury aspektów (zestaw najczęściej używanych, oraz filtr wyszukujący wszystkie możliwe kombinacje), dwadzieścia cztery różne, te najbardziej popularne i te mniej popularne systemy domów - wliczając rewolucyjny system domów Krusińskiego, w kombinacji z 16-toma różnymi płaszczyznami odniesienia daje to SZEROKI obraz wpływów sfery niebieskiej, szeroki zestaw obiektów które można dodać do koła i do tablicy aspektów, efemerydy tabelaryczne na 1 miesiąc (do 13 dowolnie wybranych obiektów) i efemerydy graficzne, lista dat cyklu Jonasa, łatwy do opanowania graficzny interfejs użytkownika, import bazy danych z programów astrolog i mandala.

Jest to też jedyny nam znany program, w którym można sporządzić listy tranzytów planet progresywnych dla kosmogramów dwóch osób. Wśród tak zaawansowanych narzędzi horoskopii porównawczej jest również możliwość sporządzenia kosmogramu porównawczego dla 5 osób na raz. W pięciu kołach takiego kosmogramu można umieścić dowolną kombinację tranzytów, progresji, dyrekcji i kosmogramów kontaktowych.

Wśród innych niezmiernie pożytecznych funkcji Uranii warto zwrócić uwagę na skaner figur aspektów. Oprócz od dawna znanych i nazwanych figur wyszukuje on na życzenie figury wklęsłe spośród niemal wszystkich możliwych kombinacji.

Pełna lista funkcji programu jest dostępna na stronie ze specyfikacją. Lista często zadawanych pytań znajduje się tutaj. Kilka przykładowych bitmap horoskopów. Historia wersji Uranii jest dostępna w muzeum. Notatki do pomocy Uranii znajdują sie na stronie notatki.


Pełna wersja już do nabycia za jedyne 350 zł!

Cena ta obejmuje licencję edukacyjną programu. Dla posiadaczy działalności gospodarczej, pragnących skorzystać z Uranii w celach komercyjnych oferujemy licencję komercyjną za 600 zł. - czyli i tak bardzo tanio jak na zakres oferowanych możliwości.

Polecamy także promocyjną, darmową - edycję Uranii z licencją edukacyjną do celów niekomercyjnych - Urania Lite (obecnie dostępna w połączonym pakiecie z wersją Trial. Po skończeniu okresu próbnego, wersja Trial automatycznie przełącza się na wersję Lite).

Bogactwo obliczeń astrologicznych i sposobów ich graficznej prezentacji razem z łatwym w użyciu interfejsem czyni z Uranii doskonały wybór. Życzymy jak najlepszych doświadczeń z użytkowania naszego programu!

Zainteresowanych prosimy o kontakt - jesteśmy otwarci na wszelkie pytania i uwagi!


Zapraszamy na listę dyskusyjną Urania-PL:


Wymagania programowe i sprzętowe:

Minimalna konfiguracja:

  • komputer PC z Windows 95/98/NT4/Me/2000/XP/Vista/7/8/8.1/10/11
  • monitor i karta graficzna o rozdzielczości 800x600, 256 kolorów.
  • minimum 50 MB miejsca na twardym dysku plus 1 MB na każde 1000 (tysiąc) rekordów w bazie danych, plus ewentualnie miejsce na pliki efemeryd (w dystrybucji Uranii zajmują ok. 60 MB lub 200 MB dla efemeryd DE406)

Duża ilość rekordów kontaktowych zwiększa zapotrzebowania przestrzeni dyskowej, tak samo jak wykorzystanie pól komentarzy do kosmogramów.

Efemerydy są potrzebne do pracy z asteroidami, oferują również większą dokładność obliczeń pozycji planet i ich rozpiętość czasową.

Wraz z programem jest dostarczane Borland Database Engine 5.10 RunTime, niezbędna do jego pracy. Jeśli w Twoim systemie BDE jest już zainstalowane w wersji nowszej, to w czasie instalacji możesz wybrać opcję 'Custom' i odznaczyć w instalatorze instalację plików BDE.Urania Copyright © 1995-2011 by Bogdan Franciszek Krusiński

Astrology fonts:
Uranium Original i Uranium Visual Copyright © 1999-2001 by Roman Fierfas
Centaurs Copyright © 2006-2012 by Zane SteinCopyright © 1995-2024 by Bogdan Krusiński. ® Wszelkie prawa zastrzeżone / All rights reserved. Astrosfera Bogdan Krusiński